Marge Simson moda ikonuna dönüşüyor

Marge Simpson genellikle çocukların üzerine titreyen, iyi niyetli, sabırlı bir anne, cefakâr eş, hatalı sürücü olabilir ama bir stil ikonu değil. Moda dünyasının ünlü tasarımcılarını ve usta kalemlerini, Simpsons çizgi dizisinin karakterleri olarak yorumlayan  İtalyan illüstratör AleXsandro Palombo tüm zamanların ikonik elbiselerini Marga üzerinde yeniden yorumluyor.
Paombo; Son 100 yılda tarzıyla etkilemiş isimlerden dikkatli bir seçim yaptığını söylüyor. Bu elbiselerin her biri gerçekten toplumumuzda büyük değişiklikler, yeni bir estetik görüş vererek, kostüm tarihin seyrini değiştirdi. Bu giysileri sanat olarak görmüyor olabiliriz ama onlar 1900 yılından bu yana kadınların özgürleşme yoluna güç veren estetik görüş olarak önemli bir rol oynamıştır diye sözlerine ekliyor.

Geri Halliwell, Elizabeth Hurley, Kate Moss, Kate Middleton, Madonna, Coco Chanel, Andre Couregges, Bjork, Diana, Audrey Hepburn, Grace Jones gibi bir çok ünlü ismin giydiği 24 farklı kıyafetle karşımızda gelin Marge Simson’nın nasıl stil ikonuna dönüştüğüne birlikte göz atalım.

Bir cevap yazın